Ogrzewanie nadmuchowe odbywa się poprzez uniwersalne piece nadmuchowe typu S. Są one grzewczymi urządzeniami stacjonarnymi pracującymi na olejach roślinnych, średniociężkich, przepracowanych, opałowych, bądź na gazie. Uniwersalne piece nadmuchowe typu S stanowią doskonałe rozwiązanie grzewcze dla wszystkich tych, którzy pragną w nieskomplikowany oraz niedrogi sposób zapewnić ciepło w budynku. Urządzenia te eksploatują ciepłe, nadmuchowe powietrze w dowolnie wybranym miejscu. Pracują w jednym z dwóch układów: nadmuchu bezpośredniego lub nadmuchu kanałowego. Uniwersalne piece nadmuchowe typu S posiadają wysoką sprawność i są w pełni zautomatyzowane.

Ogrzewanie nadmuchowe stanowi doskonałe rozwiązanie na potrzeby długo i krótkoterminowe. Energia pozyskana z paliwa w 93% przekształcana jest na ciepło. Pomieszczenia są więc bardzo szybko ogrzewane, a ogrzewanie nadmuchowe może przypisać sobie w zaletach niezwykle wysoką sprawność i ekonomiczność eksploatacji. Dodatkowo skrócenie czasu ogrzewania powoduje nie tylko uzyskanie mniejszych kosztów pracy, ale również mniejszą emisję spalin. Poprzez ograniczenie zużycia paliwa ogrzewanie nadmuchowe jest bardziej przyjazne dla środowiska.

Na podstawie wieloletnich badań i obserwacji można śmiało stwierdzić, iż uniwersalne piece Kroll do ogrzewania nadmuchowego pracują w sposób czysty i opłacalny. Proces spalania przebiega bezwonnie, natomiast ilość wytwarzanego przy tym dymu jest znikoma. Ogrzewanie nadmuchowe to nie tylko zapewnienie szybko odczuwalnego ciepła zimą, lecz również jakże ważnej wentylacji pomieszczeń w okresie letnim. Uniwersalne piece Kroll nie wymagają skomplikowanej obsługi, również ich konserwacja jest bardzo prosta, dzięki czemu każdy użytkownik bez problemu sobie z nią poradzi. Powstałe spaliny odprowadzane są przez komin, a ciepłe recyrkulowane powietrze trafia do wnętrza budynku zapewniając komfort grzewczy na odpowiednim poziomie.

Dodatkowo istnieje możliwość ulepszenia pieca poprzez montaż specjalnego układu filtracji bądź tłumienia, lub zastosowania pełnej automatyki. Takie rozwiązania zapewniają komfort bezobsługowej eksploatacji oraz cichą i jeszcze bardziej efektywną pracę urządzenia. Tym co wyróżnia piece Kroll, jest uniwersalność w odniesieniu do możliwości zastosowania różnego rodzaju paliwa. Związane jest to z tym, że piece typu S pracują z dowolnie wybranym palnikiem: uniwersalnym, olejowym lub gazowym. Piece Kroll mogą być montowane w różnych pozycjach. Jak tylko nam to odpowiada piece mogą stać, leżeć, bądź tez wisieć. Oferowane piece są urządzeniami o wysokiej jakości i odpowiednio eksploatowane z pewnością posłużą nabywcy wiele długich lat.

Do najbardziej czystych i ekonomicznych metod spalania zaliczyć można ogrzewanie nadmuchowe z zastosowaniem uniwersalnego palnika typu KG na olej roślinny, przepracowany, opałowy i średniociężki. Przy temperaturze ok. 1300̊C w technologii SAYMON-Kroll osiągane są najbardziej optymalne warunki do spalania oleju przepracowanego. Emisja spalin odpowiada wszelkim normom i jest porównywalna z emisją spalin z oleju opałowego. Ten stan rzeczy potwierdzają nie tylko badania krajowe, ale również testy światowe. Popiół powstający na skutek spalania charakteryzuje się nierozpuszczalnością w wodzie, co czyni go bezpiecznym dla środowiska naturalnego. Olej zużyty jest więc nie tylko tanim źródłem ciepła, ale zaliczyć go można w poczet wysoko wartościowych paliw.

Urządzenia te są odpowiedzią dla wszystkich ludzi którzy liczą na dobrą jakość za rozsądną cenę. Charakteryzują się nie tylko solidną i starannie wykonaną konstrukcją, ale również zmyślnymi rozwiązaniami technicznymi, wygodna automatyką i odpowiednimi zabezpieczeniami termostatowymi. Można u nas liczyć na fachowe porady, które z pewnością pomogą wybrać urządzenie o parametrach adekwatnych do Państwa indywidualnych potrzeb. Zakres mocy maszyn mieści się w przedziale od 28 kW do 716 kW ( do 255 kW dla urządzeń z palnikami uniwersalnymi). Wszystkie urządzenia odpowiadają europejskim normom CE i światowym certyfikatom QS-System, EQNet oraz ISO 9001.

Praktyczny przykład instalacji ogrzewania nadmuchowego.