Palniki multiolejowe EMB

itg-system.pl

Efektywność ogrzewania olejowego zależy w głównej mierze od wyboru właściwego kotła i palnika. Kolejną istotną decyzją jaką należy podjąć jest określenie rodzaju kotłowni w jaką planujemy zainwestować. W swojej ofercie posiadamy zarówno kotłownie wodne i nadmuchowe. Jeżeli pragną Państwo dokonać wyboru którejś z nich, należy bliżej zaznajomić się z tym tematem. Kotłownia wodna jest popularnym urządzeniem grzewczym. Może być ona wysoko lub nisko parametryczna,  być zasilana olejem lub gazem, mieć zamkniętą lub otwartą komorę spalania. Jednak kotłownie wodne posiadają taki minus w stosunku do kotłowni nadmuchowych, że określają je bardziej restrykcyjne przepisy UDT i stawiane im są większe wymagania. Dlatego też nasi klienci częściej wybierają kotłownie nadmuchowe, bardzo je sobie chwaląc. Kotłownia zasilana olejem, zwłaszcza w przypadku ogrzewania wykorzystującego palniki na olej zużyty, przepracowany, posmażalniczy i roślinny powinna posiadać sprawdzone stabilne jednostki. Jest to bardzo istotne, dlatego mogą je Państwo znaleźć w naszej ofercie.

Palnik multiolejowy EMB

itg-system.pl

Każde urządzenie grzewcze musi posiadać palnik. Jest on absolutnie niezbędny do prawidłowego działania kotłowni, a więc i ogrzania budynku. Dlatego też tak istotny jest fakt, by był on skonstruowany w oparciu o najnowsze technologie i z wykorzystaniem najlepszych materiałów. Połączenie to sprawia, że dziś możemy zaoferować Państwu palnik na olej zużyty EMB najwyższej jakości. Urządzenie to zostało wykonane z niezwykłą uwagą i starannością. Wszystko zostało tak przemyślane, by palnik multiolejowy – jak sama nazwa wskazuje – był uniwersalny i mógł zostać wszechstronnie wykorzystany. Przede wszystkim spala on różne rodzaje olejów. Między innymi lekki i średniociężki olej opałowy, syntetyczny i  mineralny olej zużyty oraz olej roślinny nie tylko w postaci jednorodnej, ale również mieszanej. Dodatkowo uniwersalny palnik na olej EMB spala również mazut, surowe oleje bezpośredniego tłoczenia nasion oleistych oraz zwierzęce i roślinne tłuszcze. Palniki na olej zużyty posiadają możliwość użycia biologicznego paliwa. Sprawia to, że oferowane przez nas urządzenie sprawdza się również w zakresie technologii energii odnawialnej. Palniki multiolejowe EMB mogą w szeregu zalet zamieścić również ekologiczny charakter grzewczy. Można je stosować zarówno w kotłach c.o. i  c.w.u. jak i w piecach grzewczych nadmuchowych. Uniwersalne palniki na olej zużyty nadają się nie tylko do urządzeń posiadających podstawowe sterowanie, ale również tych całkowicie zautomatyzowanych. Palnik na olej EMB do pracy potrzebuje wyłącznie energii elektrycznej oraz zasilania sprężonym powietrzem ze sprężarki bądź instalacji sieciowej.

itg-system.pl

Dla wszystkich, którzy poszukują produktu o szerokiej gamie zastosowań, stworzonego przy użyciu najnowocześniejszej technologii, a przy tym wydajnego i efektownego – uniwersalne palniki na olej EMB stanowią najlepsze rozwiązanie. Surowy olej roślinny nie może być spalany przez zwykłe palniki olejowe znajdujące się w piecach i kotłach grzewczych. Jednak temu zadaniu bez problemu sprosta nasz uniwersalny palnik. Dzieje się to przy zachowaniu wszelkich norm emisyjnych, a przeprowadzane badania wykazały, że spalanie oleju roślinnego jest pełniejsze i bardziej czyste niż jego opałowego odpowiednika. Palniki na olej zużyty EMB posiadają specjalistyczna, opatentowaną technologię, która wykorzystuje zjawisko inżekcji – inaczej iniekcji. Polega ono na tym, że strumień gazów przelatujący nad zanurzoną w cieczy rurką wytwarza podciśnienie zasysające tą ciecz. Takie rozwiązanie umożliwia wszechstronne wykorzystanie olejów różnych typów. Skutkuje to redukcją kosztów grzewczych – zakup oferowanego przez nas palnika multiolejowego EMB jest inwestycją rentowną – koszty zwrócą się bardzo szybko, co łatwo zauważymy porównując rachunki bieżące z tymi z wcześniejszych lat.
Jak wiadomo do prawidłowego działania danego urządzenia konieczne jest jego pełne skompletowanie. Jeśli można coś ulepszyć, to warto z tej możliwości skorzystać. Dlatego też w ofercie naszej firmy mogą Państwo również znaleźć oprzyrządowanie uzupełniające dla pompy olejowej, filtru podgrzewanego, wkładu katalitycznego oraz układu pływakowo-ssawnego.

Palniki Multiolejowe EcoStar

ECO 50 - Heavy OilUnikalna konstrukcja

Palniki multiolejowe EcoStar wyróżniają się wyjątkową konstrukcją. Została ona tak zaprojektowana, by umożliwić wygodny dostęp do każdej części składowej urządzenia. Jest to ważne zwłaszcza, gdy zaistnieje potrzeba naprawy palnika, kontroli technicznej, serwisowania bądź jego czyszczenia. Do produkcji palnika ECOSTAR użyte zostały najlepsze dostępne materiały, natomiast korpus wentylatora powietrza został wykonany ze specjalnego, lekkiego stopu aluminium. Palnik olejowy z systemem spalania ECOSTAR stanowi nowoczesne urządzenie grzewcze o wysokiej niezawodności.

Wartości emisyjne

Oczywiście cała produkcja palników olejowych z systemami spalania ECOSTAR została przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi normami DIN 4787, TS-pr-EN 267 oraz TS-EN-230. Gwarantują one nie tylko optymalne warunki spalania, ale również niski poziom emisji zanieczyszczeń. Nasze palniki na olej zużyty są wiec nie tylko ekonomiczne, ale również ekologiczne.

Podgrzewacz oleju

Bardzo istotne jest zapewnienie optymalnych warunków spalania. Osiągniemy je podgrzewając ciężki olej opałowy do temperatury 135C. Elektryczny podgrzewacz oleju błyskawicznie spełnia to zadanie, zapewniając tym samym najlepsze warunki spalania.

Kompresor

Jest to kolejny ważny element składowy palnika. Kompresor napędzany jest przez silnik za pomocą paska klinowego biegnącego od jego wału. Kiedy zużyty olej dostarczony zostanie do palnika, to właśnie kompresor atomizuje go pierwotnym powietrzem. Zabieg ten wykonuje się pod ciśnieniem 18-25 bar (1,8-2,5MPa).

ECO 50 - Heavy OilW zakładce „Pobierz” znajdują się dane techniczne dotyczące palników jednostopniowych. W naszej ofercie znajdą Państwo:

  • domowe palniki gazowe, planiki na olej oraz palniki dwupaliwowe o mocy w przedziale od 23 do 11.000 KW,
  • palniki przemysłowe o mocy w przedziale od 594 do 57.000 KW.